aplikácie x86 alebo amd64 na raspberry pi3 na OS raspbian

Dotaz

Dobrý deň, chcem sa opýtať ,že ako nainštalovať x 86 alebo amd64 aplikácie na raspbian OS pomocou qemu. Na internete som našiel zopár návodov ale nikdy mi to nefunguje.

otevřeno 0
Software lubo11 5 měsíci 2 Odpovědi 419 zobrazení 0

Odpovědi ( 2 )

 1. Chcete-li na Raspberry Pi nainstalovat software určený pro platformu Intel x86, je virtualizace asi jedinou schůdnou cestou.

  Zvažte, zda software pro platformu Intel x86 skutečně potřebujete. Téměř pro každou x86 aplikaci existuje alternativní aplikace, dostupná pro platformu ARM bez nutnosti virtualizace. Například Ekiga dokáže nahradit Skype.

  QEMU se obvykle používá opačně (pro emulaci Raspberry Pi na větším Linuxovém stroji), ale stejně tak je možné jeho pomocí nainstalovat x86 software na Raspberry Pi. To jak plynule a spolehlivě pak takový software na Raspberry Pi poběží je ale otázkou. Bude se to lišit program od programu, systém od systému, nastavení od nastavení. Postup instalace je stručně vysvětlen v dokumentaci Ubuntu a kompletně v uživatelské dokumentaci QEMU.

  Hledáte-li jednoduché a dobře podporované řešení pro běh x86 aplikací na Raspberry Pi, jedno takové se nabízí komerčně: EXAGEAR DESKTOP. Slovy tvůrců je: „stejný jako QEMU, ale pětkrát rychlejší“, což může být pro použitelnost Vašeho x86 programu na Raspberry Pi naprosto kritické.


  Odkazy:

  MagPi July 2015, strana 58
  Running x86 apps on ARM
  Exagear Desktop
  QEMU Documentation
  Installation/QemuEmulator

Odpovědět