Vypnutí monitoru

Dotaz

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat, zda je možné nastavit automatické vypnutí monitoru po nastaveném čase. Vždy když odejdu od Raspberry tak jej musím vypínat, jelikož obrazovka pouze „zčerná“, ale monitor zůstane spuštěn.

otevřeno 0
Software judytka 5 měsíci 5 Odpovědi 515 zobrazení 0

Odpovědi ( 5 )

 1. Tento komentář je upraven.

  Chcete-li nechat Raspberry Pi spuštěné a vypnout pouze připojený monitor, je nutné zakázat HDMI výstup. Je to nestandardní požadavek, ale jeho řešení se věnují hned dvě vlákna na fóru Raspberry Pi:

  Existuje již hotový skript, který dokáže HDMI výstup zakázat i znovu povolit:

  Kdy se má monitor vypnout, a kdy se má opět zapnout, lze řešit například přes Cron.

  Nalezené řešení jsme netestovali!

 2. Pokud jsem pochopil použití scriptu, tak se nastaví přesná doba, kdy má být monitor vypnutý? Ještě se pokusím pročíst fóra případně napíšu jak se problém povedlo vyřešit. Abych byl pochopen, Raspberry používám jako běžný počítač (na většinu věcí mi dostačuje…) akorát narozdíl od běžného počítače musím vypnout monitor, když od něj odejdu třeba na hoďku

 3. Bohužel ani jedno řešení mi nepomohlo

 4. Neprošel jsem ty scripty, ale pokud si pamatuju, tak aby script byl funkční, musí monitor přes HDMI podporovat funkci CEC, tudíž HDMI-CEC. Přes ten se pak do televize přes hdmi rozhraní pošle příkaz, který je obvykle tzv. stnd-by mode. Tudíž, to jisté jako power off z dálkového.

 5. Omlovám se, měl jsem to uvést již v otázce, pokusím se to tedy vysvětlit znovu a uvedu vše, aby to bylo jednoznačné. Mám RPi 3, klasický LCD monitor, ten je k RPi připojen pomocí převodníku HDMI=>VGA. Chtěl bych aby se například po deseti minutách neaktivity monitor vypnul. Bohužel v případě Raspberry monitor pouze zčerná, ale je stále podsvětlen a signalizační kontrolka svítí zeleně.

Odpovědět